Návody, které se mohou hodit

Jak vytvořit fotoknihu ve studiu

 1. Spusťte Bontia Studio.
 2. V hlavním menu stiskněte tlačítko „Nová kniha“.
 3. Pojmenujte svou fotoknihu.
  Dobrý název pomůže při orientaci v seznamu vytvořených knih a při jejich objednávání.
 4. Zvolte si provedení fotoknihy.
  Vybírat můžete ze tří provedení: Hardcover (tvrdé desky), Softcover (měkká obálka) nebo Exclusive (desky potažené nádhernými materiály).
 5. Vyberte formát (velikost) fotoknihy.
  Některá provedení mají omezené možnosti výběru velikostí.
 6. Vyberte si design stránek.
  Stáhněte si sadu šablon, která urychlí vaši práci. Pokud uvažujete o vytvoření vlastního designu, vyjděte ze sady šablon NORMAL.
 7. Vyberte jednotlivé fotografie nebo celou složku fotografií a stiskněte "Dokončit".
 8. Začněte vytvářet obsah knihy.
  Nacházíte se v editoru knihy, který se otevřel po přidání snímků. Snímky jsou seřazeny v Zásobníku. Každá kniha se skládá z obálky a vnitřních listů. Obě tyto části jsou pod vaší kontrolou. Záleží jen na vás, jak budou jednotlivé stránky vypadat. Na každou stranu knihy můžete umístit fotografie, texty nebo grafické objekty.
 9. Vyberte šablonu obálky.
  V pásu dvoustran u spodního okraje okna si označte první dvoustranu nadepsanou „obálka“. Klikněte na tlačítko "změnit" a vyberte šablonu dle vašeho uvážení. Posuvníkem zvolte požadovaný počet fotografií. Také můžete vybrat barevnou variantu. Šablonu obálce přiřadíte tak, že ji označíte a stisknete tlačítko „Potvrdit“.
 10. Vložte fotografie do stránky.
  Ze Zásobníku snímků vlevo (přes kontextové menu jej můžete zobrazit také nahoře) přetáhněte fotografii přímo na připravené pozice na stránkách (na šedý obdélník s obrázkem fotoaparátu).
 11. Sledujte doporučení o kvalitě.
  Při tvorbě knihy věnujte pozornost kvalitě snímků. Pokud se přes snímek zobrazí žlutý nebo červený vykřičník, znamená to, že snímek nebude vytisknut kvalitně a doporučujeme ho vyměnit za jiný. Více se dovíte v plovoucí nápovědě nad varovnými ikonami přímo ve Studiu.
 12. Napište vlastní texty.
  Klikněte na zástupný text „Lorem ipsum…“. Objeví se editor textů. Napište text a stiskněte Ctrl + Enter. Také můžete změnit zobrazení textu tj. písmo, velikost písma, barvu písma nebo pozadí, počet sloupců, řádkování atd. Textová pole mívají omezenou délku, zkontrolujte si, zda se text zobrazil celý.
 13. Dolaďte umístění.
  Pokud je třeba, upravte velikost, umístění nebo orientaci snímku nebo textu. Klikněte levým tlačítkem myši na snímek, objeví se panel nástrojů pro práci s fotografií. Každou fotografii můžete zvětšit, zmenšit, posouvat v rámci vybraného pole, vrátit na optimální velikost, otáčet o libovolný úhel, zarovnávat k jiným objektům nebo zcela odstranit ze stránky.
 14. Odstraňte přebytečné objekty.
  Chcete-li odstranit objekt ze stránky, objekt označte a stiskněte klávesu Smazat. Případně můžete vyvolat panel nástrojů (levé tlačítko nad snímkem) a zvolit ikonu se znaménkem mínus.
 15. Vytvořte všechny stránky.
 16. Uspořádejte dvoustrany.
  Vytvořené dvoustrany lze snadno přesouvat. Ve spodní liště uchopte dvoustranu a tahem myší ji přesuňte na jiné místo v knize.
 17. Změňte počet stránek vaší fotoknihy.
  V menu "Kniha" vyberte "Změnit počet stran". Stánky se přidají na konec knihy. Pokud chcete, jednoduše stránky přetáhněte na jinou pozici v knize.
 18. Zkontrolujte každý detail.
  Nakonec všechny vytvořené stránky pečlivě zkontrolujte. Kniha bude vytisknutá přesně tak, jak ji vidíte v náhledu.


Prohlédněte si další témata v nápovědě ›

Stáhnout ZDARMA Bontia Studio ›