RSS

Novinky

Další nové funkce pro ještě snazší a komfortnější tvorbu knih a fotoknih - Bontia Studio verze 4.5.4

4. 7. 2012

DUPLIKOVÁNÍ KNIHY


Knihy v Bontia Studiu lze nyní duplikovat příkazem Kniha > Vytvořit kopii. Kopii můžete libovolně upravovat a vyrobit tak několik na míru šitých variant téže knihy – třeba pro rodiče, kolegy a přátele. Velkou výhodou pro kreativní tvůrce je možnost vyzkoušet si na kopii nové nápady, rozsáhlé změny nebo zcela jiný design; to vše bez zásahu do původní hotové knihy.

VLASTNÍ ŘAZENÍ SNÍMKŮ V ZÁSOBNÍKU


Snímky v zásobníku se obvykle řadí podle data nebo názvu, nyní si v nich můžete udělat vlastní pořádek. Stačí jen přetáhnout ikonu snímku na nové místo mezi ostatními snímky. Snímky si můžete ještě před naplněním knihy seřadit podle příběhu, který bude vaše kniha vyprávět. Kniha se vám tak bude lépe skládat a nakonec bude i přehlednější.

HROMADNÉ VKLÁDÁNÍ SNÍMKŮ DO KNIHY


Snímky lze nyní do knihy umisťovat také hromadně. Pokud označíte několik snímků naráz (označením myší při současném přidržení klávesy Ctrl nebo Shift), můžete je jednoduše přetáhnout do knihy. To nejen urychlí tvorbu knihy, ale i výrazně usnadní skládání stránek s mnoha snímky, jako jsou např. mozaiky.

PŘEPÍNÁNÍ ČÍSLOVÁNÍ STRÁNEK


Číslování stran lze nyní hromadně zapnout nebo vypnout příkazem Editor > Zobrazení a přichytávání > Skrýt//Zobrazit čísla stran. Knihám s větším množstvím textů a obrázků dodají čísla stránek přehlednost a profesionální vzhled. Číslování stran nyní podporují všechny redesignované sady šablon.

Bontia Studio 4.5 představuje nová písma, redesignované šablony a nové funkce v editoru knihy.

1. 2. 2012

Nová písma a sady šablon

 • Řada nových písem, která již není nutné ručně stahovat a instalovat. Písma se automaticky instalují se sadami šablon.
 • Oblíbené sady šablon prošly redesignem a jsou připraveny podporovat nejnovější funkce Bontia Studia 4.5 (viz níže).

Číslování stran (paginace)

 • Vybrané sady šablon obsahují číslování stran.
 • Objekty paginace lze odemknout příkazem Editor > Odemknout pozadí (Ctrl+L)
 • Odemčená políčka paginace lze kopírovat, posouvat, případně smazat.

Okraje stránky

 • Okraje umožňují pohodlné a jednotné umísťování objektů na stránce.
 • Zobrazení okrajů lze přepínat příkazem Editor > Zobrazení a přichytávání > Skrýt/Zobrazit okraje.
 • Přichytávání k okrajům lze přepínat příkazem Editor > Zobrazení a přichytávání > Přichytávat k okrajům.
 • Předdefinované okraje lze upravit příkazem Editor > Zobrazení a přichytávání > Okraje...

Návazné textové styly 

 • U šablon s předdefinovanými návaznými styly se pro nový odstavec (tj. po stisknutí Enteru) automaticky nastaví odpovídající styl písma.
 • Aktuální styl je nyní správně indikován žlutým zvýrazněním v ribbonu stylů.

Volba Nepřikládat fakturu

 • Knihy objednávané jako dárek lze nyní objednat bez přiložené faktury (nová volba v Průvodci objednáním, v části "Doprava").

Kontrola místa před kopií do složky Data aplikací (cache)

 • Při importu snímků do cache se nyní zobrazuje informace o počtu snímků a jejich velikosti.
 • Pokud by po nakopírovaní mělo klesnout volné místo na disku pod 100MB, import se neprovede.Toto pomáhá předcházet problémům některých Windows při nedostatku místa na systémovém disku.

Drobnosti a opravy

 • Prázdný rámeček snímku (šedý obdélník s ikonou foťáčku) se nezobrazuje v náhledu (a tudíž se netiskne) ani tehdy, pokud má nastavenou Výplň. Chování je tak sjednoceno s rámečky s nastaveným obrysem (které se rovněž netisknou ani nezobrazují v náhledu).
 • Správné nastavení spadu při změně velikosti knihy (při změně velikosti knihy se velikost spadu resetuje na výchozí hodnotu).
 • Snížena citlivost pro automatické přepínání aktivní dvoustrany při tažení snímku (předchází nechtěnému přepnutí aktivní dvoustrany při tažení snímku ze spodních pozic Zásobníku).
 • Oprava plovoucí nápovědy nad neaktivním prázdným rámečkem snímku.

Nové šablony v Bontia Studiu

17. 2. 2011

Připravili jsme pro vás tři nové šablony v moderním stylu, které můžete využít při tvorbě svých knih v Bontia Studiu. Prohlédněte si ukázky šablon Dolor, Uniq a Elegant a nechte se inspirovat – možná právě některá z nich přivede vaše knihy k dokonalosti!

Rozšířená nabídka šablon, které lze libovolně upravovat

2. 11. 2010

Rozšířili jsme nabídku šablon o tři novinky –  Famous, Romantic a Ultima. Šablony jsou v elegantním a romantickém stylu, velmi vhodné například pro vzpomínkové svatební knihy. Můžete si je stáhnout a nainstalovat pomocí software Bontia Studio. Všechny připravené šablony byly navrženy tak, aby každý mohl vytvořit knihu za pár minut.

Nové Bontia Studio, software pro vytvoření vaší fotoknihy

14. 10. 2010

Bontia uvádí nové Studio 4.0, software pro vytváření stránek knih a fotoknih. Studio slouží pro vytváření stránek knihy pomocí připravených šablon, které můžete libovolně upravovat. Verze 4.0 obsahuje přes 100 nových funkcí.

Více o novinkách v programu Bontia Studio 4.0 ›

Stáhněte si novou verzi Bontia Studia ›

předchozí | 1  |  2další