Vlastnosti nové verze Bontia Studio 4.5.4

 Stáhnout ZDARMA Bontia Studio ›

podporované formáty

snímky a grafika

správa barev

  Studio pracuje s fotografiemi v barevném prostoru sRGB nebo CMYK. Podpora Windows Color Management.

Písma

FOGRA 39 L

  Tiskový proces je kompatibilní s normou FOGRA 39L. Po nainstalování simulačního ICC profilu můžete na monitoru vidět, jak budou fotografie v knize barevné.

Volnost při vytváření fotoknihy

Duplikování knihy

  Knihy v Bontia Studiu lze nyní duplikovat příkazem Kniha > Vytvořit kopii. Kopii můžete libovolně upravovat a vyrobit tak několik na míru šitých variant téže knihy – třeba pro rodiče, kolegy a přátele. Velkou výhodou pro kreativní tvůrce je možnost vyzkoušet si na kopii nové nápady, rozsáhlé změny nebo zcela jiný design; to vše bez zásahu do původní hotové knihy.

Vlastní řazení snímků v zásobníku

  Snímky v zásobníku se obvykle řadí podle data nebo názvu, nyní si v nich můžete udělat vlastní pořádek. Stačí jen přetáhnout ikonu snímku na nové místo mezi ostatními snímky. Snímky si můžete ještě před naplněním knihy seřadit podle příběhu, který bude vaše kniha vyprávět. Kniha se vám tak bude lépe skládat a nakonec bude i přehlednější.

Hromadné vkládání snímků do knihy

  Snímky lze nyní do knihy umisťovat také hromadně. Pokud označíte několik snímků naráz (označením myší při současném přidržení klávesy Ctrl nebo Shift), můžete je jednoduše přetáhnout do knihy. To nejen urychlí tvorbu knihy, ale i výrazně usnadní skládání stránek s mnoha snímky, jako jsou např. mozaiky.

Přepínání číslování stránek

  Číslování stran lze nyní hromadně zapnout nebo vypnout příkazem Editor > Zobrazení a přichytávání > Skrýt//Zobrazit čísla stran. Knihám s větším množstvím textů a obrázků dodají čísla stránek přehlednost a profesionální vzhled. Číslování stran nyní podporují všechny redesignované sady šablon.

Sady šablon pro urychlení tvorby stránek

  Připravili jsme pro vás šablony stránek v moderních designech. Můžete si je libovolně upravit. Šablony vám pomohou snadno a rychle připravit obsah knihy od obálky až po poslední stranu.

  Editace šablon

   Všechny objekty v připravených šablonách lze volně upravovat, můžete změnit velikost obrázků nebo textů, můžete je přesunout, otočit nebo smazat. Do stránek lze přidávat libovolný počet snímků, textových rámečků, ilustračních obrázků nebo geometrických tvarů.

  Mnohojazyčné texty

   Se správnými fonty a jazykovým prostředím (locale), můžete vysázet knihy prakticky v kterémkoli jazyce a abecedě, včetně čínštiny, ruštiny, arabštiny aj.

  Bohatá práce s texty

   Kompletní wysiwyg formátování písma umožňuje změnu velikosti, změnu barvy písma nebo pozadí, změnu řezu (kurzíva, tučně aj.), řádkování, zarovnání, sazbu do sloupců a další.

  Standardní možnosti úprav

   Samozřejmostí jsou standardní možnosti Krok zpět/Opakovat, Kopírovat/Vložit, Vybrat vše apod., tak jak jste zvyklí z jiných programů Windows.

  Automatická kontrola kvality vkládaných fotografií

   Studio kontroluje, zda je rozlišení snímků dostatečné pro kvalitní tisk. Dvoustupňová kontrola vás upozorní, pokud by snímek mohl být vytisknutý se sníženou kvalitou.

  Automatická kontrola délky textů

   Studio kontroluje, zda je text vložený do textového rámu zobrazen celý. Pokud se celý nezobrazí, Studio vás upozorní, že by bylo vhodné text zkrátit nebo zvětšit textový rám.

  Automatická kontrola přesahů

   Umístění snímků do knihy má svá pravidla. Jedním z nich je správné umístění obrázku k okraji stránky. Pravidla si nemusíte pamatovat, Studio za vás pohlídá, aby obrázky byly umístěné s patřičným  přesahem, který zajistí vytisknutí fotografie bez nechtěných bílých okrajů. 

  Snadné zarovnávání objektů (snapping)

   Při posouvání objektů na stránkách se objekty automaticky zarovnávají podle ostatních objektů na stránce. Při každém posunu se zobrazují dynamická vodítka. Stiskněte klávesu Shift a můžete objekt umístit na libovolnou pozici bez zarovnávání. Dynamická vodítka dále usnadňují natáčení o nejčastěji používané úhly.

  Zachování kvality snímků

   Všechny snímky, které umísťujete do stránek, budou do tisku odeslány přesně tak, jak byly připravené. Při zpracování knihy ani při odesílání dat do tisku nedochází k žádným barevným úpravám ani kompresím. Tím je zajištěna dokonalá reprodukce vašich snímků.

  Správa snímků ve Studiu

   Studio automaticky vytváří kopie všech snímků použitých v knize, což umožňuje předejít problémům se ztracenými či odmazanými snímky. Pro zkušené uživatele existuje možnost přímého linkování snímků bez vytváření kopií.

  Pochlubte se přátelům

   Studio vám vygeneruje ukázku knihy, kterou můžete sdílet s rodinou či přáteli na Facebooku, Twitteru nebo blogu.

  Systémové požadavky

  Windows XP ® SP 3 (32bit)
  Windows Vista ® SP 1 (32/64bit)
  Windows 7 ® (32/64bit)

  Bontia Studio využívá platformu Microsoft .NET Framework 4.0. Pro starší systémy se framework automaticky instaluje spolu se Studiem.
  Bontia Studio poskytuje nativní podporu  64bitových systémů.

  Doporučený hardware

  • Monitor s rozlišením 1280 x 1024 bodů, 32 bitů.
  • Paměť RAM 1 GB a více.
  • Diskový prostor alespoň 90 MB pro instalaci včetně designů a šablon. Pro systémy bez.NET Framework 4.0 je třeba počítat s dodatečnými  850 MB (2 GB v případě .NET 4.0 x64).
  • Diskový prostor alespoň 100 MB pro uložení vytvořených knih.

  Doporučené internetové připojení

  • 1 Mbit/125 kbitů a rychlejší.

   

Stáhnout ZDARMA Bontia Studio ›